Νεότερο! Ανακοινώσεις για την 7η εβδομάδα μαθημάτων (11 – 15 Νοεμβρίου)

Α’ έτος

• Δεν θα πραγματοποιηθεί το μάθημα του Α’ έτους “Εισαγωγή στη φιλοσοφία (Υ)” με τον κ. Θεοδωρίδη την Τρίτη 12 Νοεμβρίου. Η αναπλήρωση του μαθήματος θα ανακοινωθεί.
  • Θα γίνει αναπλήρωση  του μαθήματος του Α’ έτους “Εισαγωγή στη Νεότερη Ελληνική Λογοτεχνία (Υ)” με την κ. Ιακωβίδου την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου και ώρα 7.00-9.30 στην αιθ. Προκατ.
    Το προγραμματισμένο μάθημα στις 4.30 θα γίνει κανονικά.

Β’ έτος

• Δεν θα πραγματοποιηθεί το μάθημα του Β’ έτους “Νεότερη & Σύγχρονη Ιστορία Ευρωπαϊκής Κοινωνίας (Ε)”  με τον κ. Μαντούβαλο την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου. Η αναπλήρωση του μαθήματος θα ανακοινωθεί.
  • Θα πραγματοποιηθεί αναπλήρωση του προαιρετικού μαθήματος του Β’ έτους “Αγγλική Γλώσσα” με την κ. Αμμάρι την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου και ώρα 11.30-2.00 στην αίθουσα ΠΜΣ (απέναντι από την αιθ. 16).
  • Θα γίνει αναπλήρωση  του μαθήματος του Β’ έτους “Σύγχρονη Διδακτική (Υ)”  με την κ. Μουμουλίδου  την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου και ώρα 2.00-4.30 στην αιθ. 13.

Γ’ έτος

• Το σεμινάριο πρακτικής του 5ου εξαμήνου. «Διαχείριση Πολιτισμικής Ετερότητας στη Σχολική Τάξη Α05.Α2» με τον κ. Μαυρομμάτη της Τετάρτης 13/11/2019 αναβάλλεται.
  • Θα γίνει αναπλήρωση του μαθήματος του Γ’ έτους “Σύγχρονες Τάσεις Παιδαγωγικής (Υ)”  με την κ. Παπαντωνίου  την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου και ώρα 9.00-11.30 στην αιθ. 16.
  • Το Εργαστήριο του μαθήματος “Μαθηματικά στην Προσχολική Εκπαίδευση”  της Παρασκευής 15 Νοεμβρίου δεν θα πραγματοποιηθεί. Η αναπλήρωσή του θα ανακοινωθεί.

Δ’ έτος

• Το μάθημα  “Τεχνικές Αφήγησης” με την κ. Λαντζουράκη για όσο διαρκεί η Πρακτική άσκηση των φοιτητών του Δ’ έτους θα πραγματοποιείται κάθε Τρίτη και ώρα 2.00-4.30 στην αιθ. 7, (αντί για Πέμπτη 9-11.30).
  • Δεν θα πραγματοποιηθεί το μάθημα του Δ’ έτους “Σύγχρονη φιλοσοφική ανθρωπολογία (Ε)” με τον κ. Θεοδωρίδη την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου. Η αναπλήρωση του μαθήματος θα ανακοινωθεί.
  • Το μάθημα  “Εικονογραφημένα Παιδικά Βιβλία και οι Αναγνώσεις τους” με την κ. Οικονομίδου για όσο διαρκεί η Πρακτική άσκηση των φοιτητών του Δ’ έτους θα πραγματοποιείται κάθε Πέμπτη και ώρα 7.00-9.30 στην αιθ. 7, (αντί για Πέμπτη 11:30-2:00).
  • To  επιλεγόμενο μάθημα του Δ΄ έτους “Θρησκεία & Εκπαίδευση σε Πολυπολιτισμικές κοινωνίες” δεν θα γίνει την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου. Η αναπλήρωσή του θα ανακοινωθεί.