Πτυχιακές Εργασίες Εργαστηρίου Πληροφορικής

Πτυχιακές εργασίες που εκπονήθηκαν στο Εργαστήριο Πληροφορικής τα τελευταία χρόνια:

1) Δήμητρα Καραπατσούδη, «Ηλεκτρονική Μάθηση και Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση Εστιάζοντας σε Μαθητές και Εκπαιδευτικούς Προσχολικής Εκπαίδευσης». Εξέταση πτυχιακής: Μάιος 2012.
2) Νίνα Ποτουρίδου, «Στάσεις και Απόψεις Εκπαιδευτικών Προσχολικής ηλικίας για Ενσωμάτωση ΤΠΕ σε Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες». Εξέταση πτυχιακής: Μάιος 2012.
3) Εμμανουέλα Παντελαίου, «Εκπαιδευτικό Λογισμικό για την Προσχολική Ηλικία: Ανασκόπηση, Κατηγοριοποίηση, Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες». Εξέταση πτυχιακής: Μάιος 2013.
4) Αικατερίνη Κρυσταλλίδου, «Συγγραφή Πολυμεσικών Ιστοριών για Παιδιά Προσχολικής Ηλικίας: Μύθοι του Αισώπου». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2013.
5) Σταύρος Οπρισάν, «Η Αξιοποίηση των ΤΠΕ για την Βελτίωση της Διδασκαλίας της Λογοτεχνίας και Υλοποίηση Πολυμεσικών Παραμυθιών στην Προσχολική Εκπαίδευση». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2013.
6) Κωνσταντίνα Σερμπέζη, Ντάρια Τερμιτζίδου, «Σχεδιασμός και υλοποίηση εκπαιδευτικών πολυμεσικών ιστοριών για παιδιά προσχολικής ηλικίας: η περίπτωση των τουρκόφωνων παιδιών». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2014.
7) Αικατερίνη Δημητριάδου, Στυλιανή Παπανικολάου, «Υλοποίηση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών και Παιχνιδιών για Παιδιά Προσχολικής Ηλικίας». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2014.
8) Λαμπρινή Δροσάκη, «Υλοποίηση Σεναρίων Κουκλοθέατρου υπό τη Μορφή Πολυμεσικών Ιστοριών για Παιδιά Προσχολικής Ηλικίας». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2014.
9) Σεβαστιανή Παναγοπούλου, «Ενσωμάτωση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών σε Προσχολικά Περιβάλλοντα: Προτεινόμενες Δραστηριότητες». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2014.
10) Αθανασία-Ειρήνη Πλουμή, «Υλοποίηση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών για Μαθηματικές Έννοιες Προσχολικής Ηλικίας». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2015.
11) Ελισάβετ Βαλαή, Μαρία Κούτρα, «Υλοποίηση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών και Αλληλεπιδραστικών Ασκήσεων για τις Ενότητες του Δ.Ε.Π.Π.Σ.». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2015.
12) Ελένη Ευθυμούδη, «Υλοποίηση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών για Ζητήματα Γλώσσας στην Προσχολική Ηλικία». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2015.
13) Γεωργία Αγγελίδου, «Υλοποίηση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών για Παιδιά Προσχολικής Ηλικίας: Χιούμορ και Γλώσσα». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2015.
14) Παρθένα Κεκρίδου, «Υλοποίηση Εκπαιδευτικών Πολυμεσικών Ιστοριών για Ζητήματα Γλώσσας στην Προσχολική Ηλικία». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2016.
15) Σοφία Ζακοπούλου, «Η Ρομποτική στην Προσχολική Εκπαίδευση: Η Περίπτωση του Beebot». Εξέταση πτυχιακής: Ιούνιος 2019.

Άλλες Σελίδες του Εργαστηρίου