Ανακοίνωση για το μάθημα “Βασικές έννοιες μαθηματικών”

Οι Βασικές Έννοιες Μαθηματικών δεν είναι υποχρεωτικό μάθημα για εισακτέους/ες από το ακαδημαΙκό έτος 2023-24 και δε θα διδάσκεται στο ωρολόγιο πρόγραμμα. Όσα άτομα το χρωστούν (εισακτέοι/ες μέχρι και το 2022-23), θα εξετάζονται στο μάθημα μέχρι να το περάσουν.

Στο εαρινό εξάμηνο μπορούν να εγγραφούν/εξεταστούν στο μάθημα όλοι/ες οι φοιτητές/τριες που το χρωστούν ανεξαρτήτως έτους φοίτησης.

Όπως έγινε και στο χειμερινό εξάμηνο, θα διδαχθούν 1-2 τρίωρα με ασκήσεις/παραδείγματα στη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου για την υποστήριξη όσων χρωστούν το μάθημα.

Στο Eclass δημιουργήθηκε μάθημα από τον κ. Πρέντζα για την υποστήριξη των φοιτητών/τριών (εισακτέοι/ες μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2022-23) που χρωστούν το μάθημα “Βασικές Έννοιες Μαθηματικών” μετά και την εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2023. Φοιτητές/τριες που χρωστούν το μάθημα να εγγραφούν ώστε να μελετήσουν το υλικό που έχει αναρτηθεί και να λαμβάνουν τις ανακοινώσεις του μαθήματος.