Μετεγγραφές 2022-23 – υποβολή δικαιολογητικών

ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ

ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ 2022-2023
ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες των οποίων η μετεγγραφή εγκρίθηκε από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων προς το Τ.Ε.Ε.Π.Η. του Δ.Π.Θ. να αποστείλουν στη Γραμματεία του Τμήματος στην ηλεκτρονική διεύθυνση secr@psed.duth.gr από  09.11.2022 έως 14.11.2022, την εκτύπωση της ηλεκτρονικής αίτησης μετεγγραφής τους, καθώς και όλα τα δικαιολογητικά που έχουν δεσμευτεί με την ανωτέρω αίτησή τους, προκειμένου να ολοκληρωθεί ο έλεγχός τους.

Σύμφωνα με το αριθ. 13697/Ζ1/04-11-2022 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, θα ακολουθήσει έλεγχος των δικαιολογητικών. Με νέα ανακοίνωση οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερωθούν για την ολοκλήρωση της εγγραφής τους και να προχωρήσουν στην διαγραφή τους από τα Τμήματα προσέλευσης.

Επιπροσθέτως οι φοιτητές/τριες θα αποστείλουν και τα κάτωθι:

1. Φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας.
  2. Πιστοποιητικό γέννησης (μόνο για τους άρρενες)

Από τη Γραμματεία
09/11/2022