Έναρξη εαρινού εξαμήνου 2020-21

• Σύμφωνα με το Ακαδημαϊκό Ημερολόγιο του ΔΠΘ, τα μαθήματα του Εαρινού Εξαμήνου ξεκινούν την Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2021.
  • Οι φοιτητές/φοιτήτριες οφείλουν να εγγραφούν στο eClass των μαθημάτων που παρακολουθούν σύμφωνα με το Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων Εαρινού Εξαμήνου 2020-21 για να λαμβάνουν ενημερώσεις για τα μαθήματα που παρακολουθούν και να βρίσκουν τους συνδέσμους παρακολούθησης των μαθημάτων μέσω MS-TEAMS ή/και Skype for Business.
  • Θα υπάρξει ανακοίνωση για τις δηλώσεις των μαθημάτων που θα έχει αποκλειστικές ημερομηνίες δήλωσης στο students.duth.gr.
  • Τα μαθήματα Πρακτικής Άσκησης ακολουθούν το ειδικό Πρόγραμμα Πρακτικής Κατάρτισης.
  • Μαθήματα όπως “Ψυχοκινητική, κινητικό παιχνίδι κ Βιωματική μάθηση (Ε) – Α.Καμπάς /Ε.Φαλέκα” (έναρξη: 3-3-21) και το Εργαστήριο του μαθήματος “Αρχές της πληροφορικής με εφαρμογές στην εκπαίδευση Ι” έχουν διαφορετικές ημέρες έναρξης.