Ανοιχτό κάλεσμα συμμετοχής στην εθελοντική ομάδα του UN SDSN Youth Greece

Ανοιχτό Κάλεσμα Συμμετοχής στην εθελοντική ομάδα του UN SDSN Youth Greece (Δίκτυο Λύσεων Βιώσιμης Ανάπτυξης Νέων Ελλάδος)

Με την πρωτοβουλία SDG Students Program, το UN SDSN Youth επιχειρεί να δημιουργήσει και να κινητοποιήσει ομάδες νέων ανά τον κόσμο, που ανήκουν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, σε μία παγκόσμια προσπάθεια για την επίτευξη της Ατζέντας του 2030 και των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης (SDGs).

Το Πανεπιστήμιο, ως επίσημο μέλος του Δικτύου, έχει έναν επίσημο εκπρόσωπο (Campus Coordinator) του Δικτύου Νέων, ο οποίος αναλαμβάνει να δημιουργήσει μία ομάδα (Hub), που θα δραστηριοποιηθεί πάνω στα θέματα βιωσιμότητας εντός
του Πανεπιστημίου. Το Δίκτυο Λύσεων Βιώσιμης Ανάπτυξης Νέων Ελλάδος αναζητά να στελεχώσει την επίσημη ομάδα του στο Πανεπιστήμιο!

Το SDG DUTH Hub του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης μεγαλώνει και αναζητά νέους φοιτητές, μεταπτυχιακούς, προπτυχιακούς ή διδακτορικούς!

Στην φόρμα που ακολουθεί μπορείς να βρεις τις ανοιχτές θέσεις και να διαλέξεις αυτή ή αυτές που σου κινούν το ενδιαφέρον και πιστεύεις ότι σου ταιριάζουν!

Μόλις συμπληρώσεις την αίτηση σου μέλη από την ομάδα της HR θα έρθουν άμεσα σε επικοινωνία μαζί σου για να σε κατευθύνουν!
Κάνε την αίτηση σου μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου και γίνε μέρος της πιο μεγάλης και sustainable ομάδας του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου!

Δείτε όλο το κείμενο εδώ (pdf)