Ανακοίνωση “Εργαστήριο Παιδαγωγικής Έρευνας κ Εκπαιδευτικών Πρακτικών” – Βιωματικό Εργαστήριο

Βιωματικό εργαστήριο: Σχεδιασμός και υλοποίηση εθελοντικής δράσης: «Τα δικαιώματα του παιδιού»

Το εργαστήριο απευθύνεται σε 25 φοιτητές/τριες 2ου, 3ου και 4ου έτους με προτεραιότητα τους τριτοετείς φοιτητές. Σκοπός του είναι ο κοινός σχεδιασμός και η υλοποίηση εθελοντικής δράσης στο Πάρκο Ανεξαρτησίας την Κυριακή 12 Μαΐου 2019. Οι συμμετέχοντες/ουσες θα σχεδιάσουν συνεργατικά δράσεις σε ομάδες με την καθοδήγηση των υποψήφιων διδακτόρων του ΤΕΕΠΗ κκ. Φανής Μοκαΐτη και Ειρήνης Φαλέκα. Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται μία φορά την εβδομάδα στο Εργαστήριο Παιδαγωγικής Έρευνας και  Εκπαιδευτικών Πρακτικών με διάρκεια 2 ώρες κάθε Πέμπτη 11:00-12:00. Η συμμετοχή των φοιτητών είναι υποχρεωτική τόσο στις 10 συναντήσεις της ομάδας όσο και την ημέρα της υλοποίησης της δράσης, με δικαιολόγηση μίας μόνο απουσίας. Στο τέλος της δράσης θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής. Οι φοιτητές θα δηλώνουν συμμετοχή στο γραφείο της κ. Αθανασίου ή στο Εργαστήριο Παιδαγωγικής Έρευνας και Εκπαιδευτικών Πρακτικών από 11-15 Φεβρουαρίου 2019 τις ώρες συνεργασίας της με τους φοιτητές/ήτριες.

Η διευθύντρια του ΕΠΕΕΠ
Μουμουλίδου Μαρία