Ανακοίνωση για το μάθημα «Εξατομικευμένη μάθηση με εποπτεία: θεωρία και έρευνα»

Ενημέρωση για το μάθημα

Εξατομικευμένη μάθηση με εποπτεία: θεωρία και έρευνα

Το μάθημα «Εξατομικευμένη μάθηση με εποπτεία: θεωρία και έρευνα» με διδάσκουσα την Μ. Μουμουλίδου (Πέμπτη, 11.30-2) έχει εργαστηριακό χαρακτήρα, εκτός από τα 3 πρώτα μαθήματα που είναι θεωρητικά.

Οι φοιτητές που θα δηλώσουν το μάθημα θα παρέχουν στήριξη στη μάθηση σε ανάλογο αριθμό προπτυχιακών φοιτητών σε ένα από τα μαθήματα της διδάσκουσας στα οποία δεν έχουν επιτύχει στις εξετάσεις: Εισαγωγή στις Επιστήμες της Εκπαίδευσης, Εξέλιξη Παιδαγωγικής Σκέψης, Σύγχρονη Διδακτική: βασικές έννοιες και προτάσεις εφαρμογής. Ο αριθμός αυτός θα είναι γνωστός μετά το πέρας των δηλώσεων των μαθημάτων.

Για όλους τους φοιτητές δικαιολογείται μόνο μία απουσία. Το μάθημα δεν έχει γραπτές εξετάσεις ούτε εργασία. Οι φοιτητές συμπληρώνουν δύο ερωτηματολόγια και έναν ‘Κριτικό Στοχασμό’ στα οποία καταθέτουν την εμπειρία τους από τη συμμετοχή τους στο μάθημα.

Η διδάσκουσα

Μαρία Μουμουλίδου